Nápady na svadobné fotenie v Modre

Nápady na svadobné fotenie v Modre

Výber svadobného fotografa považuje mnoho neviest za náročný. Každý svadobný pár si chce zo svojho veľkého dňa odniesť nielen množstvo nezabudnuteľných spomienok, ale aj fotografie, ktoré aj po rokoch budú odrážať vtedajšiu chvíľu, atmosféru a pocity. Poradíme vám, ako sa pri výbere svadobného fotografa nepopáliť a odporučíme vám nápady na svadobné fotenie (nielen) v Modre.

Výber svadobného fotografa závisí od prvého pocitu

Pri prvotnom výbere fotografa sa zamerajte na pocit, ktorý vo vás zanechali fotografie z jeho tvorby (ktorú nájdete napríklad na jeho webovej stránke).

Kritériá výberu svadobného fotografa

 1. Nikdy nenúťte fotografa, aby fotil svadbu v štýle, ktorý sa v jeho portfóliu nenachádza. Z fotiek sa vytratí autenticita.
 2. Vždy sa pred finálnym výberom stretnite s fotografom osobne. Bude vás sprevádzať počas celého svadobného dňa. Je dôležité, aby ste si boli vzájomne sympatickí.
 3. Fotografie by mali byť nadčasové – zaujať aj desaťročia od samotnej svadby. Všímajte si rukopis fotografa – moderné farby, odtiene a kontrast, ktorý na jeho fotkách prevláda.
 4. Výhodou je, ak fotograf pozná lokalitu, kde sa bude svadba konať. Nemusíte si lámať hlavu s výberom foto lokalít, svadobný fotograf vyzistí, čo od fotografií očakávate a poradí vám najlepšie miesta na fotenie.

Nápady na svadobné fotenie

Výber svadobných foto lokalít vždy závisí od preferencií svadobného páru. Niektorým sa páči upravený kaštieľ, iným stará chátrajúca budova, upravený park, les či dokonca prostredie vinohradov.

Každý svadobný pár má vlastné predstavy o svojich svadobných fotografiách – šikovný fotograf ich dokáže pretaviť do reálnej podoby.

Fotogenické miesta na dosah ruky

Počas svadobné dňa nie je množstvo času na ďaleké presuny za rôznymi foto lokalitami. Je všeobecne lepšie si vyhradiť dlhší čas na fotenie.

Nádherné svadobné fotografie vznikajú práve z miest, o ktorých by to človek nikdy nepovedal. Vždy záleží na umení a uhle pohľadu fotografa. Ak budete mať svadobné družičky alebo družbov, nezabudnite ich zahrnúť do veselých svadobných záberov.

TIP: Využite priestory našej kaviarne Staré Časy, kde vyrábame domácu zmrzlinu a poproste fotografa o vytvorenie zábavných fotografií so studenou lahôdkou.

Interiérový variant ako možnosť

Ak patríte medzi svadobné páry, ktoré uprednostňujú interiérové svadobné fotenie, obráťte sa s touto požiadavkou na vybraného svadobného fotografa.

V mnohých prípadoch je veľmi pravdepodobné, že fotograf bude mať skúsenosti s podobným typom fotení a poradí vám praktické informácie o fotení z prvej ruky.

Interiérové fotografie sú možnosťou svadobného fotenia napríklad aj pri nepriaznivom počasí.

Svetelné podmienky sú kľúčom k úspechu

Skúsený svadobný fotograf vie, kedy vznikajú najkrajšie svadobné fotografie. Akú zvoliť hodinu s prihliadnutím na aktuálne počasie alebo farebné prostredie vzhľadom na budúce spracovanie fotografií.

Modra – kráľovské mesto s vinohradníckou atmosférou

Svadba v Starom Dome v Modre vás ohúri po všetkých stránkach. Aj v prípade fotogenických miest na fotenie.

Starodávne kamenné uličky

Len pár stoviek metrov od reštaurácie Starý Dom sa nachádzajú krásne kamenné uličky, očarujúce vinohrady, ale aj starý kamenný vinársky domček pod kopcom.

Pomiatkovo chránený dom v podobe svadobnej reštaurácie Starý Dom

Za nádhernými foto lokáciami nemusíte chodiť ďaleko. V Starom Dome sa nielenže postaráme o vašu svadbu po cateringovej stránke, ale ponúkneme vám aj naše priestory, v ktorých vzniklo už množstvo svadobných fotení.

Vínna pivnička, drevená terasa, kamenné steny, veľké krištáľové lustre a svadobné dekorácie len upevnia celkovú atmosféru svadobných fotografií.

TIP: Pripravte si na svadobné večerné fotenie na našej terase prskavky či svetielka, ktoré dotvoria kúzelnú atmosféru.

Priestory Starého Domu sú fotogenickým miestom, ktoré vynikne na každej svadobnej fotografii.

Dĺžka svadobného fotenia

Čas potrebný na svadobné fotenie závisí od viacerých faktorov. Zvyčajne trvá okolo jednej hodiny a skúsený fotograf dokáže do svojich fotiek preniesť pravé nefalšované emócie svadobného páru. Avšak:

 • Dĺžka svadobného fotenia vždy závisí od samotného svadobného páru.
 • Fotenie môže prebiehať pred obradom, po obrade pri západe slnka (kedy fotky dostanú jedinečný oranžový nádych) alebo sa môže rozdeliť na dve časti.
 • Ak je prítomný aj kameraman, je vhodné prediskutovať s ním čas, ktorý bude potrebovať na vytvorenie zaujímavých svadobných zostrihov.

Neco Estate Winery vhodný pre portrétne fotenie

nápady na svadobné fotenie, starý dom, modra
Dĺžka svadobné fotenia trvá zvyčajne jednu hodinu až dve hodiny.

V prípade, že sa v neďalekom Modrom Dome – Neco Estate Winery – nekoná vo váš svadobný deň iná svadba a rozhodnete sa pre svadbu v Starom Dome, vieme vám poskytnúť aj priestory prostredia plného nádherných detailov, vinohradníckych prvkov, či brečtanom obrastených drevených brán.

Záhrada Neco Estate Winery ponúka aj výhľad na dominantu Modry – katolícky kostolík Sv. Štefana kráľa.

TIP: Využite ubytovanie v našom May House a nielenže budete mať možnosť si vychutnať novomanželský apartmán, ale ranné prípravy nevesty a ženícha sa môžu spojiť aj so svadobným (boudoir) fotením.

Svadobné fotenie v iný deň ako svadobný

Niektoré páry si volia variant fotenia svadobných fotiek až po svadobnom dni. Táto možnosť má niekoľko výhod aj nevýhod:

 • svadobné fotenie nie je časovo limitované,
 • svadobný pár získa fotografie z rôznych foto lokalít,
 • na fotenie sa môže vybrať najvhodnejší čas (ideálne podvečer, posledné 2-3 hodiny pred západom slnka),
 • svadobné líčenie a tvorbu účesu je potrebné absolvovať dvakrát (v prípade portrétneho fotenia sa môže svadobné fotenie spojiť so skúškou svadobného účesu a make-upu),
 • v prípade, že má nevesta šaty požičané, dátum svadobného fotenia sa tomu musí prispôsobiť.
Svadobné fotenie je možné zorganizovať aj v iný deň ako svadobný.

Na čo nezabudnúť pri svadobnom fotení?

Základom je dobrá nálada, úsmev a úprimné emócie. Detaily však robia celok a preto myslite aj na:

 • svadobnú kyticu, pierko, fľašu vody či deku na sedenie,
 • vhodnú obuv (vysoké opätky do kamenistého či trávnatého terénu nie sú vhodné),
 • ak na fotenie chcete zobrať aj svoje menšie dieťa, je vhodné, ak s vami pôjde niekto, koho dieťa dôverne pozná a bude vedieť počas fotenia upútať jeho pozornosť (aby sa pozeralo do fotoaparátu, prípadne sa prirodzene usmievalo).

Doladíme každú svadbu do posledného detailu

Ak sa rozhodnete pre svadbu v našej reštaurácii Starý Dom, no s výberom svadobného fotografa máte problém, obráťte sa na nás. Nielenže vám dáme tipy na našich svadobných fotografov, ktorí vám odporúčia najkrajšie svadobné lokality v prostredí vinohradníckej Modry.